Cim Peka: Nuk ka beteje Basha vs Berisha. Ka beteje te demokrateve perballe regjimit te Rames

282
Sigal

Fitimi ja rregullon punet me Erdoganin, Gjekmarkaj me Vatikanin, Grida me “Rrugen e Elbasanit”, vetem nje qe ti rregulloje punet me votuesit e PD nuk po gjen. Dhe ate qe e kishte e mashtroi dhe e shiti. Nuk ka beteje Basha vs Berisha or budallenje. Ka beteje per mbijetese te demokrateve perballe regjimit te Rames me oligarke, krim, e diplomate te kapur ose ne sherbim te atyre qe ju kane promovuar karrieren. Nick Muzini nuk e ben dot kete beteje. Dhe sa here demokratet jane ne beteje per mbijetese e ringritje, dine se ku te drejtohen. Ps: Per te gjithe ata qe flasin per llogari te Lulit, se, Berisha po e ben per vete, i pergenjeshtron vete Luli kur flet nen ze dhe ne grup: Une dhe ambasadorja i ofruam marreveshje qe te largohej pa zhurme, ne rast te kundert….. Pikerisht kjo oferte e riktheu ne beteje Sali Berishen. Per PD, jo per vete. Atehere kur kryetari i PD i tha qe une bej pazar. A eshte beteje e veshtire per PD? Shume. A ka rruge tjeter? Jo. Prandaj kush do te beje opozite, te filloj te beje plane pa Lulin, kush do te beje pazar te shkoj direkt tek Rama se eshte me doreleshuar!