Rrëfime e dëshmi tronditëse, vajza e Johnny Depp nuk ka dhënë asnjë koment për gjyqin e të atit kundër Amber Heard

137
Sigal

Gjyqi mes Johnny Depp dhe Amber Heard do të rifillojë të hënën, më 16 maj, me mediat dhe fansat që shqyrtojnë çdo minutë të seancave të mëparshme për të nxjerrë në pah detaje që mund të kishin kaluar pa u vënë re.

Ndër këto detaje, fansat zbuluan se çfarë shkroi vajza e Deppit kur marrëdhënia e babait të saj me Heardin filloi të përkeqësohej.

Lily-Rose Depp ka vendosur të qëndrojë jashtë vëmendjes së mediave gjatë gjykimit, por fansat kanë hasur në një postim që ajo publikoi në llogarinë e saj personale në Instagram në vitin 2016.

Në atë postim, vajza e Depp në mënyrë indirekte iu referua argumenteve midis Depp dhe Heard.

Megjithatë, ky postim është fshirë nga profili i saj.

“Babai im është personi më i ëmbël dhe më i dashur që njoh, ai nuk ka qenë gjë tjetër veçse një baba i mrekullueshëm për mua dhe vëllain tim të vogël dhe të gjithë ata që e njohin do të thoshin të njëjtën gjë”, ka shkruar ajo.

Ky mund të jetë një mesazh normal për të atin, por bie në sy fakti që ai e shkroi në maj të 2016-ës, kur u bënë publike akuzat e para të Amberit ndaj aktorit.

Aktorja ka theksuar në gjyq se shkonte mirë me fëmijët e Depp dhe se ishte e shqetësuar për ta për shkak të kësaj mosmarrëveshjeje. Megjithatë, Depp zbuloi se vajza e tij nuk mbante marrëdhëniet më të mira me Amber.

“Vajza ime, Lily-Rose, nuk erdhi në dasmë”, tha Depp gjatë gjyqit.

“Ajo dhe zonja Heard nuk ishin në kushte veçanërisht të mira, për disa arsye”.

Çuditërisht, megjithëse gjithçka filloi në maj të atij viti, në janar 2016 Johnny u pa së bashku me vajzën e tij dhe Heard në një ngjarje publike.