Ëndërr e çuditshme? Nga rënia e dhëmbëve tuaj deri tek mashtrimi, ndërgjegjja juaj po përpiqet t’ju tregojë diçka

160
Sigal

Ju sapo jeni zgjuar nga një ëndërr e çuditshme dhe po pyesni veten se me çfarë po luan ndërgjegjja juaj.

Nga rënia e dhëmbëve tuaj deri tek mashtrimi, ndërgjegjja juaj po përpiqet t’ju tregojë diçka. Një psikologe ka nisur një trend në tik-tok, ku poston video duke shpjeguar kuptimin e mundshëm të ëndrrave më të shpeshta që ne shohim. Ajo shton se megjithëse jo të gjitha ëndrrat do të kenë një kuptim shpirtëror, ka shumë që mund të kenë.

Duke u ndjekur nga dikush

Të ndiqesh nga dikush, ose diçka, është një ëndërr mjaft e zakonshme që njerëzit mund të kenë.

“Kjo do të thotë se ka diçka brenda teje, që mund të mos e dish as që duhet të përballesh,” thotë psikologia.

Ajo vazhdon me: “Duke parë thellë brenda vetes, gjej gjërat me të cilat e di se duhet të përballesh dhe merru me to”. Nëse ëndërroni se po ju ndjekin, kjo mund të nënkuptojë gjithashtu se do të kapërceni armikun tuaj, ajo shton: “pra, nëse ka dikush në jetën tuaj që është me sy të keq që ju largon, atëherë dijeni se do ta fitoni atë betejë. .”

Duke rënë nga lartësia

Pavarësisht nëse bie nga një ndërtesë, rënia nga një shkëmb, kjo është një ëndërr mjaft e zakonshme për njerëzit – dhe është një ëndërr që mund t’ju bëjë të ndiheni pak të çuditshëm ditën tjetër.

“Kjo do të thotë që ju duhet të jeni më të fortë në vendimmarrjen tuaj, si për shembull të bëni një zgjedhje dhe t’i përmbaheni asaj. Ju duhet të jeni në gjendje të përballeni me frikën tuaj kur bëhet fjalë për vendimin që po përpiqeni të merrni këtu sepse do të ndryshojë jetën tuaj, por gjithashtu duhet ta mbështesni atë. Mos kini frikë nga kjo, do të jeni mirë.”- thotë ajo.

Ëndërrimi i rënies mund të nënkuptojë gjithashtu se nuk ndiheni në kontroll të jetës suaj. Për ta korrigjuar këtë, psikologia e TikTok thotë: “Duhet të rimerrni kontrollin dhe të ndaloni t’i lini njerëzit të shkelin mbi ju.”

Rrëmbimi

Të kesh ëndrra në të cilat je rrëmbyer mund të nënkuptojë se ndihesh i ndrydhur diku në jetën tënde. Kjo mund të nënkuptojë se jeni duke shtypur atë që jeni, krijimtarinë tuaj ose diçka tjetër.

Për ata që kanë këto makthe të pakëndshme, ElectraSoul thotë se duhet të ndaloni së ndrydhuri veten: “Ju po pengoheni të jeni personi që supozohet të bëheni. Ju duhet të ndërhyni në këtë dhe të mos keni frikë prej saj.”

Një arsye tjetër e mundshme që po i shihni këto ëndrra është se ndiheni sikur po pengoheni nga arritja e një qëllimi të madh në jetën tuaj. Mund të ndodhë që ju po e mbani veten, gjë që ajo sugjeron të mos lejoni që kjo t’ju mbajë prapa dhe “të çliroheni nga ankthet tuaja”.

Dhëmbët që bien

Të ëndërrosh për dhëmbë që bien mund të nënkuptojë se keni ankth për diçka në jetën tuaj, mund të ketë një vendim ose situatë që duket sikur është shumë për t’u trajtuar. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk keni kontroll ose se jeni të dobët.

Këto ëndrra mund të përfaqësojnë gjithashtu pasiguri, humbje të besimit dhe stres. ElectraSoul sugjeron të merrni kohë për të lehtësuar stresin tuaj dhe të përpiqeni të mos lejoni që forcat e jashtme t’ju ndikojnë shumë.