Ballina Kuriozitete Peshkaqeni i bardhë sulmon anijen e peshkatarëve

Peshkaqeni i bardhë sulmon anijen e peshkatarëve

121
Sigal

Një baba dhe i biri kanë filmuar momentin tmerrues, kur një peshkaqen i bardhë sulmoi anijen e tyre.

Sean Vinar dhe i biri James Vinar u ndeshën me grabitqarin, teksa peshkonin 10 km larg bregut të Loë Head, Tasmani.

Pasi u nisën shumë herët, vendosën të peshkonin në ishullin Barrenjoey ose Tenth Island.

Dyshja sapo ishte rrotulluar përreth ishullit dhe po ktheheshin, kur panë peshkaqenin duke iu afruar.