Njihuni me shenjat më negative të zoodiakut…

359
Sigal

Jemi mësuar që horoskopi të tregojë përgjithësisht anët më të mira të personalitetit, sipas shenjës së horoskopit. Edhe parashikimet u mëshojnë më tepër gjërave të mira që priten të na ndodhin, ndoshta për të mos na ulur moralin për të ardhmen, por përshkrimi i shenjave të horoskopit ka gjithmonë edhe disa anë të papëlqyeshme.

A e keni menduar ndonjëherë cilat janë shenjat më negative? Sipas astrologëve gaforrja dhe akrepi janë dy shenjat më pesimiste të zodiakut.

Gaforret kanë vetëbesim shumë të ulët dhe ndryshime të shpeshta të humorit. Të gjitha këto krijojnë ndjesinë e pesimizmit.

Akrepët, nga ana tjetër, mendojnë shumë dhe janë një nga shenjat më të errëta të zodiakut. Këta persona janë të pakuptueshëm. Shumë shpesh përballen me pesimizmin, por shumë pak arrijnë ta kuptojnë këtë gjë.