Vajza, vëmendje! Ja 5 mënyra se si ta çmendni një mashkull pa e prekur

710
Shumë femra besojnë se mënyra e vetme për të nxitur partnerin është përmes prekjes, por kjo nuk është plotësisht e vërtetë, pasi një studim zbuloi se ka pesë mënyra, disa prej të cilave janë të çuditshme, që stimulojnë seksualisht partnerin.
Ky studim zbuloi se burrat mund të ngjallen pa u prekur, pasi është më vizuale, ndryshe nga gruaja që duhet të ndiejë diçka për t’u stimuluar. Ja pse këtu ju tregojmë pesë mënyrat për të provokuar partnerin tuaj.
Foli në vesh:
Disa specialistë tregojnë se për burrat zëri i gruas është diçka shumë sensual dhe eksitimi rritet kur kjo i thuhet në vesh, meqë pëshpëritja dhe fryma stimulojnë kënaqësinë e njeriut.
Tregojini diçka:
Tregoni partnerin tuaj një pjesë të trupit tuaj, ose një këmbë, kjo do ta nxehë, duke qenë se do jetë e papritur dhe sugjestive.
Shikoheni me intensitet:
Përmes pamjes mund të thuash shumë gjëra, vetëm shikojeni në sy dhe kjo do të bëjë që zemra e tij të përshpejtohet.
Le të të shohë ty:
Cila mënyrë më e mirë për ta nxitur atë kur ai të sheh të zhveshur, ose kur ju jeni duke u larë, kjo gjithmonë do të jetë efektive.
Aroma e veçantë:
Një studim i Qendrës Kërkimore të Nuhatjes dhe Shijes në Çikago zbuloi se era e kungullit pranë asaj të livandës rrit qarkullimin e gjakut në penis, shkruan joq.al. Megjithëse nuk tregojnë arsyen e saktë, specialistët thonë se era e lavandës i çliron ato, ndërsa ajo e kungullit sjell kujtime të së kaluarës
Sigal