Zjarri në Shkodër, forca të FA në terren për të vënën nën kontroll situatën

443
Sigal

Zjarri që përfshiu një sipërfaqe pyjore  këtë mbasdite në fshatin Zues të Shkodrës tashmë po vihet nën kontroll, njofton Ministria e Mbrojtjes. Zjarri ka qenë i përmasave të mëdha ndërkohë që forca të shumta nga rradhët e efektivëve të FA kanë shkuar në terren.

Zjarri deri tani ka djegur një hapësirë me pyje e kullota. Efektivë të FA, iu desh të ecnin 6-7 km në këmbë në errësirë dhe në një terren të vështirë, ku është pamundur lëvizja e mjeteve zjarrfikëse.

foto galeri foto galeri foto galeri