Vlorë, policia asgjëson 1275 rrënjë kanabis sativa

418
Policia e Vlorës ka sekuestruar dhe asgjësuar një sasi prej 1275 rrënjë kanabis sativa. Burime zyrtare bëjnë të ditur se droga u gjet e mbjellë në 13 parcela në fshatin Karbunarë. Një pjesë e bimës u morr për ekspertim, ndërsa po punohet për identifikimin e kultivuesve të bimëve narkotike.
Sigal