VIDEO/ Vodhen makinen e policit, por bëjnë aksident….

413
Një aksident ka ndodhur sot ne Vlorë. Tentativa për vjedhjen e një automjeti ka përfunduar me aksident. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “11 korriku” të këtij qytetei. 
Persona ende të paidentifikuar kanë tentuar t’i vjedhin makinën një punonjësi të policisë, por gjatë arratisjes kanë humbur kontrollin e mjetit dhe janë përplasur me një shtyllë elektrike.
Pas aksidentit, autorët e ngjarjes kanë braktisur automjetin dhe janë larguar nga vendngjarja/ Ndërkohë Policia ka nisur hetimet dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve që tentuan të vjedhin makinën e në kolegut të tyre. Benzi është vjedhur gjatë natës në aferrsi të Kishës Ortodokse.
Ne njeftimin e policisë thuhte se, Një automjet tip benz mercedez është përplasur në orët e para të mengjesit në segmentin rrugorr ne lagjen 10 korriku te qytetit te Vlores. Automjeti me targa VL 9861 B,ishte ne pronesi te nje punonjesi policie,ndersa eshte grabitur nga persona te paidentifikuar ende nga policia. Keta te fundit jane perpplasur me nje shtylle korrenti,ndersa per te humbur gjurmet jane larguar nga vendi i ngjarjes,nderkohe qe ne afersi te vendit te aksidentit,por dhe ne brendesi te mjetit jane gjendure dhe njolla gjaku,qe tregon s personat qe kane grabitur mjetin dhe kane qene ne brendesi te tij te jene plagosur,pas perplasjes se mjetit. Ne vendngjarje kane mberritur edhe uniformat blu,ndersa ka patur kerkime rreth vendit ku ndodhi aksidenti,ndersa pritet e kryhet ekspertiza e mjetit per te identifikuar autoret.
Sigal