VIDEO/ Dhunohet objekti i kultit,hajduti futet në xhami dhe vjedh paratë

326
Rastet e vjedhjes në xhami janë të rënda edhe për faktin se dhunohet një objekt kulti.

Mediat në Maqedoninë e Veriut kanë transmetuar pamjen kur hajduti, i ri në moshë hyn në xhaminë e të rinjve në Gostivar shkon drejt arkës, për të marrë paratë.

Ai arrin që të marrë një sasi parash dhe të arratiset.

Në videon e publikuar që është sigurar nga kamerat e sigurisë së xhamisë, zbulohet edhe fytyra e personit, i cili lehtësisht mund të identifikohet nga organet e rendit.