Shkrumbohet shtëpia në Librazhd

44
Sigal

Një shtëpi në fshatin Kokrevë Katund në Njësinë Administrative Hotolisht i Bashkisë Librazhd është shkrumbuar plotësisht mesditën e kësaj të Marte nga flakët që e përfshinë në rrethana ende të paqarta.

Burime zyrtare bënë me dije se flakët fillimisht janë shfaqur në çatinë e shtëpisë dhe më pas janë përhapur me shpejtësi në të gjithë ambientet duke rrezikuar djegien edhe të shtëpive pranë saj.

Mbërritja në kohë rekord e makinës së shërbimit zjarrfikës dhe puna e 6 efektivëve të Stacionit të MZSH-të Librazhdit ka bërë të mundur që të izoloheshin flakët gjigande të zjarrit që kishte përfshirë shtëpinë më pronësi të familjes së Sami Çotës dhe kanë evituar djegien e disa banesave të tjera.

ImageImage