Shkrumbohet pylli me pisha në Fier! 8 zjarrfikëse në krye të detyrës, por pritet ndihmë nga ajri

15
Sigal

Flakët në pyllin me pisha në Pishporo të Fierit, vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara dhe nga era e fortë.

Burime bëjnë me dije se në vendngjarje ndodhen tetë mjete zjarrfikëse, tre të Fierit, një nga Rroskoveci, Vlora, Divjaka, Lushnja, një e kompanisë “Alpetrol” si dhe dy autobote uji.

Sipas prefektit Lefter Shehaj i cili ndodhet pranë vatrës së zjarrit për të monitoruar nga afër situatën pohon se pritet ndërhyrje nga ajri pasi terreni i vështirë dhe zjarri në kurorën e pishave e vështirëson ndërhyrjen e zjarrfikësve.