Sekuestrohen armë, tritol e municione luftarake në Shkodër, arrestohet 30-vjeçari (Emri)

655
Policia e Shkodrës ka ndërmarrë një operacion në Vaun e Dejës, ku ka sekuestruar armë zjarri, tritol, municione luftarake dhe lëndë narkotike në një banesë. Në pranga ka përfunduar Ernest Lekaj 30 vjeç, banues në Vau i Dejës, Shkodër.
Njoftimi i policisë: 
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative kanë ushtruar kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:
– 1 armë zjarri tip pushkë, me disa fishekë;
– 2 copë kallëpë lëndë plasëse e dyshuar si tritol C4;
– 12 copë tela zjarrpërcjellës për kapsolla detonatore;
– nje sasi lëndë narkotike kanabis;
– 1 armë sportive, të cilat u morën në cilësinë e provës materiale.
Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprat penale të “Prodhimit e shitjes së narkotikëve” “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prodhim e mbajtje pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” të parashikuara nga nenet 283, 278 dhe 280 të Kodit Penal.
Sigal