Policia sulmoi drejtpërsëdrejti gazetarët me ujë me presion

340
Sigal

Nje akt i paprecedent nga policia e shtetit. sulmohen drejtpersedrejti gazetaret dhe fotoreporteret me uje me presion. Video: Gjergj erebara BIRN

Gepostet von Reporter.al am Samstag, 13. April 2019

Agjencia e lajmeve “BIRN” ka publikuar një video ku shihet se Policia e Shtetit ka lagur me ujë me presion gazetarët dhe kameramanët të cilët po raportojnë prej disa orësh në protestën e opozitës para godinës së Parlamentit.

 

Siç shihet nga video e publikuar nga agjencia BIRN, autoboti i policisë ka hedhur ujë në drejtim të përfaqësuesve të medias.

“Një akt i paprecedent nga policia e shtetit. sulmohen drejtpërsëdrejti gazetaret dhe fotoreporteret me ujë me presion”, thekson BIRN.

protesta-para=parlamentita7ea4181-d747-4320-8232-a1dac0681b41e37728ce-f45f-4f1f-a0bb-1b7994a44c2cMakina-djegia11fa11ce-0f03-4002-93eb-390ccb5c3dcdd2dcc388-72fb-4932-8135-dc00a7c1410b