I kërkuar në Itali për trafik droge e grup kriminal, arrestohet në Tiranë 48-vjeçari shqiptar

115
Sigal

Policia e Tiranë ka arrestuar  me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit B. U., 48 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet gjyqësore në Milano, Itali, i kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Organizata kriminale”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.