I jepte makinës i dehur, arrestohet nga policia e Devollit

568
Policia e Devollit ka ndaluar një përson Devoll pasi po drejtonte makinen në gjendje të dehur. Në njoftimin e policisë thuht se: Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Devoll, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:
G.Ka, 53 vjeç, banues në Korçë. Arrestimi i tij u bë pasi më datë 19.02.2018, në Bilisht ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Mercedes-Benz” me targë 04-330-BA. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.
Sigal