Durrës/ Makina përplas këmbësorin, ndalohet shoferi

396
Sigal

Një aksident ka ndodhur në lagjen Nr. 4 në Durrës. Një makinë raportohet se ka përplasur një këmbësor.

“Më datë 21.10.2019, në orën11:30, në lagjen Nr. 4, ”Rruga e Re”, shtetasi R. D., 22 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Benz “, ka aksidentuar shtetasin P.I., 61 vjeç , banues në Kavajë, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës për ndihmë mjeksore,”-raporton policia.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë.

Policia ndodhet në vëndngjarje dhe po punon për përcaktimin shkakut të  aksidentit.