Djegia e Kishës Katolike në Durrës, Policia jep detaje: Ja çfarë ndodhi

543
Sigal

Policia e Durrësit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme ku si pasojë e një zjarri u dogjën dyert e jashtme dhe disa objekte në hyrje të Kishës Katolike të ‘Shën Dominikut’ .

Policia e Durrësit e ka quajtur aksidentale ngjarjen dhe thotë se në portën hyrëse I është vënë flakë një gome ku për pasojë është dëmtuar pjesërisht dera e Kishës.

” Më datë 06.06.2018, në lagjen Nr17/1, në portën hyrëse të Kishës Katolike, i është vënë zjarri një gome mjeti dhe si pasojë është dëmtuar pjesërisht dera kryesore e Kishës. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 151 i Kodit Penal.”, thuhet në reagimin e bluve të Durrësit.