Bulqizë/ Bie në greminë miniatori dhe aksidentohet rëndshëm (EMRI)

468
Një miniator është aksidentuar rëndshëm në minirën e Bulqizës.
Raportohet se bëhet fjalë për 54-vjeçarin Naim Gjoka.
Gjoka po punonte në galerinë 14 rreth 1500 metra nën tokë, në momentin që ndodhi aksidenti.
Mësohet se i lënduari ende nuk ka dalë mbi tokë, ndërkohë që sapo ka arritur helikopteri për transportimin e tij në kryeqytet.
Miniatori është fundosur dhe ka rënë 20 metra poshtë në greminë.
Sigal