Berat, vjedhin banesën e bashkfshatarit arrestohen burrë e grua

407
Sigal

Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë arrestuar dy shtetas në flgrancë duke vjedhur banesën e bashkëfshatares së tyre në fshatin Rërëz  të Beratit. Shtetasit e arrestuar janë Tonin Sadiku 24 vjeç banues në Fier, dhe shtetasia me iniciale B.S 24 vjeç lindur në Lushnje dhe banuese në Fier. Arrestimi i këtyre dy shtetasve u bë në flagrancë për arsye se më datën 13.09.2012, rreth 01:00 të natës në bashkëpunim me njëri-tjetrin janë kapur duke vjedhur shtëpinë e shtetasit I .Çala në fshatin Rërëz.