Atentat në Elbasan, vdes 23-vjeçari. Plagoset rëndë me plumb në kokë një tjetër (EMRI)

211
Ambulance van with flashing lights blured motion

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim të Elbasanit. Nga të shtënat me armë zjarri ka mbetur viktimë Andi Zylifi, 23-vjeç.

I plagosuri ka marrë një plumb në kokë dhe disa të tjerë në këmbë. Të shtënat kanë ndodhur në rrugën nacionale Elbasan-Peqin, pranë fshatit Përparim, ku ndaj dy të rinjve është qëlluar teksa udhëtonin me automjetin e tyre.

Policia ka shkuar drejt vendit të ngjarjes dhe po hetojnë për zbardhjen e plotë të saj si dhe për kapjen e autorëve.