Arrestohet afër kufrit me Shqipërinë, greku kishte 91 kg hashash në makinë

750
Sigal

Policia greke ka kapur 91 kg drogë brenda një makinë që drejtohej nga një 60 vjeçar grek në kufirin greko-shqiptar.

Droga u kap në vendin e quajtur Mazi, Konicë në Janinë.

Policia ndaloi mjetin që vinte nga kufiri gjelbër dhe brenda tij u gjetën 56 pako me 91 kg e 200 gram marijuanë.

Gjithashtu u sekuetruan 170 euro dhe 1 celular, ndërsa u vu në pranga shtetasi grek.