Arrestohet 38 vjeçari në Shkodër, goditi infermierin që donte ta mjekonte

348
Një 38 vjeçar nga qyteti i Shkdrës është arrestuar në ambientet e spitalit pasi goditur infermierin në krye të detyrës që po tentonte ta mjekonte duke i shkaktuar plagë të lehta në pjesë të fytyrës
Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij në flagrancë dhe bën me dije se 38 vjeçari Mark Shpataj akuzohet për veprën penale “goditje për shkak të detyrës” dhe “kundërshtim me dhunë i një punonjësi që kryen detyrë shtetërore”
Ndërkohë materialet në cilësinë e provës materiale i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Shkodrës.
Sigal