Takimi me intelektualët: Përplasja e shkrimtarit Ismail Kadare me Ramiz Alinë

777
Sigal

Pluralizmi nëpërmjet arkivave. Takimi i Ramiz Alisë me intelektualët më 12 gusht 1990

Biseda e Ramiz Alisë me intelektualët më 12 gusht të vitit 1990, plot 12 vite më parë, ishte një ngjarje e shënuar që parapriu zhvillime të shumta që sollën përmbysjen e shpejtë të sistemit komunist dhe ardhjen e demokracisë në Shqipëri.

per me teper lexoni Gazeten Telegraf