VIDEOLAJM/ Ja momenti kur evakuohet Senati

179
Sigal

Ky është momenti kur Senati amerikan ndërpret seancën pasi protestuesit u futën në Kapitol.

Situata mbetet kaotike.

Kongresi ishte mbledhur për të certifikuar fitoren e Joe Biden.
Por protestuesit që mbështesin presidentin Trump sulmuan godinën dhe pasi thyen kordonin e sigurisë, u futën brenda.