Trafik droge nga Shqipëria në Greqi, shkatërrohen 2 organizata kriminale

462
Dy organizata kriminale që trafikonin sasi të mëdha kanabisi nga Shqipëria në Greqi, janë shkatërrohen, raportojnë mediat greke.

Një operacion i madh antidrogë është zhvilluar mëngjesin e sotëm nga policia në Athinë.

Nga informacionet paraprake, janë arrestuar 25 persona mes të cilëve edhe shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Në bazë të hetimeve të deritanishme, grupet kriminale trafikonin drogë nga Shqipëria në Greqi përmes kufirit të gjelbër, dhe më pas transportohej në vende të tjera të BE-së.
Sigal