Terror në xhami, sulmohet me thikë një besimtar mysliman

273
Sigal

Një person është sulmuar dhe goditur me thikë në qafë, në xhaminë pranë Regents Park, në qendër të Londrës.Ngjarja ka ndodhur gjatë faljes së pasdites.

Policia është thirrur në vendin e ngjarjes në orën 15:03 dhe personi i plagosur është transportuar në spital. Raportimet e para sugjerojnë se ai ndodhet në gjendje kritike.I dyshuari për këtë ngjarje, është arrestuar nga policia.

Më poshtë shihni momentin e arrestimit të agresorit: