Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Turqinë, ja sa ishte magnituda

37
Sigal

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur Turqinë lindore. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar tërmeti është regjistruar me një thellësi prej 8 km.

Ndërsa bëhet me dije se është pasuar nga një pasgoditje 4.6 Rihter. Ndërkohë nuk dihet nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë se Turqia është goditur muaj më parë nga një tërmet i fuqishëm që la pas shumë viktima dhe të plagosur.