Tërmet në Ohër

480
Një tërmet me magnitudë 2.5 gradë është regjistruar në Ohër. Sipas të dhënave të Qendrës Evropiane Sizmologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë 6 kilometra në lindje të Ohrit dhe në thellësi prej 6 kilometrave.
Ky rajon ishte goditur nga një sërë tërmetesh nga fillimi i verës së vitit të kaluar. Dridhjet janë ndjerë në mbarë Ohrin dhe rrethinë”, thonë nga Instituti Seizmologjik.
Sigal