Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi

84
Sigal

Mëngjesin e kësaj të hëne Kreta është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.8 i shkallës rihter.

Mediat vendase bëjnë me dije se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 09:17 të mëngjesit të sotëm, 22 km në veriperëndim të Arvit dhe 78 km në jug të Heraklion.

Nga ana e tij, Instituti Euro-Mesdhetar vlerëson dridhjen në 6.5 Rihter.

Thellësia e dridhjes vlerësohet në 10 km.