S’ka marrëveshje mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç në Bruksel, takimi i radhës më 18 mars

91
Sigal

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Takimi u ndërmjetësua nga shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Takimi i radhës pritet të mbahet më 18 mars. Pas pak në një konferencë për media për të folur për takimin, pritet të dalë shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell.