Situatë e rëndë pas tërmetit në Turqi, njerëzit dalin në rrugë(Video)

463
Sigal

Tërmeti I fuqishëm, që goditi Turqinë para pak minutash, ka krijuar panik në shumë qytete duke bërë që banorët të lenë banesat e tyre.

Por ka patur edhe nga ata që kanë zgjedhur të rrinë në shtëpi dhe gjatë gjithë kohës të lëkundjeve ti luten Zotit.

Deri tani nuk raportohet për viktima, ndërsa grupet e shpëtimit kanë zbarkuar në zonat më pranë epiqendrës.Deri tani nuk raportohet për viktima, ndërsa grupet e shpëtimit kanë zbarkuar në zonat më pranë epiqendrës.