Shkuan për kontroll/ Sulmohen me thikë policët, drogë në banesë, arrestohen 4 shqiptarë

59
Sigal

Së fundmi, katër shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane për shkak se akuzohen për kundërshtim të karabinierëve si dhe për drogë.

Si i zbuloi policia?

Mësohet se sapo policia është paraqitur në banesën e tyre ka hasur në kundërshtimin e personave të arrestuar.

Madje ata kanë tentuar që të godasin me thikë policët por që nuk ia kanë dalë dot, duke përfunduar kështu në pranga.

Pas kërkimit policia në banesën e shqiptarëve gjeti 12 doza kokainë të ndara gati për tu shitur, disa qese me kanabis, peshore dhe sende të tjera për paketimin e drogës.