Shkon në 50 bilanci i viktimave nga zjarret në Californi

428
FILE- In this Friday, Nov. 9, 2018, file photo firefighters work to keep flames from spreading through the Shadowbrook apartment complex as a wildfire burns through Paradise, Calif. California wildfires have been so frequent that the state government recently passed a spate of laws intended to help victims of wildfires, but experts say it can still sometimes take years for a home to be rebuilt. (ANSA/AP Photo/Noah Berger, File) [CopyrightNotice: Noah Berger]
Sigal

Ka shkuar në 50 numri i viktimave nga zjarret që kanë shkatërruar Californinë. Lajmin e bën të ditur e përditshmja Guardian.

Deri tani 48 janë të vdekurit nga zjarret në Camp Fire, në veri të Shtetit dhe dy në Woolsey Fire, më në jug të Los Angeles.

Zjarret e mëdha në Californi kanë sjellë dëme të mëdha materiale dhe viktima, gjithashtu qindra të zhdukur.