Presidenti i Iranit e anulon vizitën e planifikuar në Francë dhe Itali, pas sulmeve në Paris

377
Presidenti iranian Hassan Rouhani e ka anuluar vizitën e tij në Itali dhe Francë pas sulmeve terroriste në Paris, ka njoftuar ministri i jashtëm iranian për agjencinë e lajmeve “Irna.”
“Për shkak të incidenteve terroriste në Paris, dhe në koordimin me kolegët, presidenti iranian e shtynë vizitën e tij drejt Italisë, Vatikanit dhe Francës për një kohë më të përshtatshme”, ka thënë ministri i jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif. Rouhani i ka dënuar sulmet terroriste në Paris, si një krim kundër njerzimit.
Sigal