Ngatërron pedalin e frenave me të gazit, përfundon në lumë (VIDEO)

482
Sigal

Një shofere ka përfunduar në lumë në New Yorsey pasi shkeli aksidentalisht pedalin e gazit në vend të frenave.

Ngjarja ndodhi në Hackensack dhe shoferja sapo kishte dalë nga lavazhi me një Mercedes SUV.

Image

Automjeti u zhyt poshtë një argjinature në brigjet me baltë të lumit Hackensack.

Policia raportoi se 64-vjeçarja dhe vajza e saj arritën të dilnin nga automjeti dhe të ktheheshin në breg, me ndihmën e një personi që u hodh në lumë për ti shpëtuar.

Ajo u dërguan në spital me lëndime të lehta.