Lebron James prek me dedikimin për Kobe Bryant: Do ‘takohemi’ sërish vëlla

358
Sigal

Vdekja e Kobe Bryant ka hidhëruar miliona njerëz anembanë botës.

Helikopteri privat ku po udhëtonte legjenda e basketbollit amerikan u rrëzua në kodrat e Calabases mëngjesin e 26 Janarit në Kaliforni.

Nga aksidenti Kobe humbi jetën së bashku me vajzën e tij Gianna 13-vjeçe, si dhe shtatë personat e tjerë në bord. Pas kësaj ngjarje tragjike ka reaguar miku i tij LeBron James. Basketbollisti i famshëm me një deklaratë në rrjetin social “Instagram”.

Postimi i LeBron James:

“Unë nuk isha gati. Djalosh, unë jam ulur këtu dhe po përpiqem të shkruaj diçka në këtë post, por sa herë që përpiqem, filloj të qaj pasi të mendoj për ty, Gigi dhe miqësinë, lidhjet, marrëdhëniet vëllazërore që kemi pasur.

E dëgjova zërin tuaj të Dielën në mëngjes para se të largohesha nga Philadelphia për në LA. Nuk mendoja se do të ishte biseda jonë e fundit. Zemra ime u prish, Unë jam i shtypur, vëllai im. Te dua Zemra ime është mbi Vanessa dhe fëmijët.

Unë ju premtoj se do të vazhdoj trashëgiminë tuaj. Ju do të flisni aq shumë për ne, për Lakers. Ju lutem më jep forcë nga parajsa dhe më ndiq.

Ka aq shumë që dua të them, por tani nuk mundem. Unë nuk mund ta konceptoj atë. Derisa të takohemi përsëri, vëlla ”.