Ja si reagoi kryeministri kanadez Justin Trudeau kur një protestues e quajti gruan e tij k*rvë

80
Sigal

Në fillim kryeminsitri kanadez Justin  Trudeau  e bëri ‘zemrën e tij gur’ teksa dëgjonte një protestues duke e tallur dhe mallkuar.

Por kur protestuesi guxoi ta quante gruan e tij prositutë, kryeminiitri kanadez la mënjanë mirësjelljen dhe kaloi në kundërsulm.

‘A nuk ka spital që të merret me rastin tuaj?”,duke lënë të kuptohet se protestuesit i duhet ndihmë psikiatrike.

Incidenti ka ndodhur disa ditë para se qytetarët kanadezë t’i drejtohen kutive të votimit.

Sidoqoftë të gjitha sondazhet tregojnë se do të ketë një luftë të ashpër më 20 shtator mes partisë së kryeminsitrit aktuar Justin Trudeau  dhe Partisë Konservatore të  Erin O’Toole.

Duke shpallur zgjedhjet e parakohshme parlamentare në mes të gushtit, Justin Trinto shpreson se do të rimarrë shumicën që humbi në zgjedhjet parlamentare të vitit 2019.

© SYRI.net