Itali/ Kapen 25 milionë euro kokainë në Livorno

484
Sigal

Sekuestrohen 300 kg kokainë në portin e Livornos në Itali, me vlerë 25 milionë euro.

Operacioni u krye nga policia, në bashkëpunim me agjensi të tjera, të cilët kapën drogën që vinte nga Spanja dhe Brazili.

Droga ishte fshehur në një kontenier që supozohej se mbante lëndë druri.