Sigal

Një 18-vjeçar shqiptare arrestohet në Compagnia della Spezia. I riu me iniciale O. D., u arrestua duke shitur drogë në zonën më të populluar të qytetarët.

Ai u arrestua në flagrancë me 30 gram hashash të ndarë në katër porcione, ndërsa më herët policia duke mbledhur raportet e banorëve, të shqetësuar për lëvizjet e dyshimta të tij, e vuri nën vëzhgim.

Kërkimi pasues në shtëpi, ka bërë të mundur zbulimin e një sasie më të lartë. Karabinierët gjetën dy pako kanabis me nga 1 kg secila dhe pjesë të tjera më të vogla.

Sipas medieve italiane, mësohet se në banesë u gjetën edhe peshore elektronike dhe 1 200 euro para të gatshme të përfituara nga aktiviteti i dyqanit të drogës. I riu u arrestua dhe u vendos në arrest shtëpiak deri në dënimin përfundimtar të tij.

Image