I riu shqiptar me shpejtësi marramendëse rrugëve të Zvicrës, autoritetet ia marrin makinën

259
Sigal

Jo të rralla janë rastet kur shqiptarët në Zvicërr shquhen për shkelje të rregullave të shpëjtësisë. Rasti i fundit është i një 33 vjeçari, nga Kosova, të cilin policia e Aargaut të dielën pasdite e ka kapur me shpejtësi 174 km/h në një rrugë ku shpejtësia maksimale e lejuar është 80 km/h.

Gjatë kontrollit është konstatuar se kosovari tashmë e kishte të pezulluar patentshoferin. “Pak pas orës 14:00 është kapur nga radari një Audi me shpejtësi 174 kilometra në orë. Policia e ndaloi veturën, e cila po drejtohej nga një kosovar 33-vjeçar. Pasi që ai po e drejtonte veturën me një shpejtësi të dënueshme, u aktivizua prokuroria.

Është hapur procedurë ndaj 33-vjeçarit dhe është marrë vetura e tij. Në fund u konstatua se ai e kishte patentshoferin e pezulluar”, thuhet në njoftimin e Policisë Kanonale të Aargaut. Ditë më parë një tjetër shqiptar kishte lënë nam me shpejtësi të madhe.