Halloween që kthehet në tragjedi, të paktën 4 viktima

429
Sigal

Disa persona dyshohet se kanë gjetur vdekjen si pasojë e të shtenave më armë në një Kaliforninë e Veriut në SHBA.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur teksa në një ambjent në Orinda, festohej Halloween.

Mediat ndërkombëtarët thonë se jane 4 viktimat ndërsa numërohen edhe disa të plagosur.

Ende autoritetet nuk kanë dhënë shpjegime te qarta mbi këtë ngjarje por mendohet se të paktën 100 persona kanë qenë në ambjentin ku patën të shtëna dhe të vrarë.