Grupi i shqiptarëve sherr me grupin e grekëve/ Plagosen dy persona, në pranga shtatë shqiptarë

264
Sigal

Shtatë shqiptarë janë arrestuar në Greqi dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi u konfliktuan me disa grekë.

Sipas mediave greke, si pasojë e konfliktit mes dy grupeve, kanë mbetur të plagosur dy persona, ku njëri është qëlluar me kaçavidë, ndërsa tjetri ka marrë plgaë në kokë, si pasojë e goditjeve me sende të forta.

Ngjarja ka ndodhur ne limanin e Vuliagmenit, Greqi pranë një kantine.