Greqia vazhdon betejën me flakët, shkrumbohen mijëra hektarë pyje, zjarrfikëset kërkojnë ndihmë nga ajri

59
Sigal

Disa rajone të Greqisë prej ditësh janë përfshirë nga flakët të ciilat kanë djegur mijëra hektarë pyje.

Ditën e sotme në zonën e Epidaurusit dhe Halkidiki zjarrëfikësit akoma po vazhdojnë betejën me flakët të cilat kanë shpërthyer në orët e paradites.

Forcat zjarrëfikëse kanë kërkuar edhe ndihmë nga ajri ku një helikopter po ndihmon pasi zjarri është duke u zhvilluar në vende të paarritshme.