Sigal

Një ngjarje e rënë mësohet të ketë ndodhur në Kairo të Egjiptit, ku si pasojë e shpërthimit të një autobusi, dyshohet të kenë humbur jetën 2 persona dhe të jenë plagosur 12 të tjerë.

Sipas medieve thuhet se shpërthimi ka ndodhur në jug të Gazës pranë pramidave, zonë kjo mjaft e populluar me turistë.

Nga dyshimet e para thuhet se mund të jetë një sulm terrorist, por ende nuk ka një verion zyrtar të ngjarjes.