Del në shitje Honor 7X

380
Telefoni Honor 7X ishte prezantuar në Kinë gjatë muajit tetor, por tani pajisja ka dalë në shitje për të gjitha tregjet botërore.
Pajisja vjen me ekran 5.9-inç FHD me rezolucion 2160×1080 pixels. Telefoni është i fuqizuar nga procesori Kirin 659.
Honor 7X ka 3 gigabajt RAM memorie dhe 32 gigabajt memorie të brendshme ose opsioni tjetër me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme. Memoria mund të shtohet përmes microSD.
Telefoni ka dy kamera kryesore. Njëra është 16 megapixel dhe tjera 2. Kamera ballore për “Selfie” është 8 MP.
Honor 7X, i cili vjen me sistemin operativ Android Nougat, do të kushtojë 199 dollarë.