Arrestohet malazezi nga autoritet gjermane, ishte rrugës për në Paris

429
Vetëm një ditë pas aktit terrorist në Paris, autoritet gjermane krejt rastësisht kanë arritur të arrestojnë një 51 vjeçar, i cili në makinën e tij kishe shumë armë dhe disa kilogram eksploziv, raporton “Der Spiegel”. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një shtetas të Malit të Zi.

Sipas medieve gjermane malazezi ishte rrugës për në Paris, derisa u kap nga autoritet gjermane. Malazezi ishte ndalur krejt rastësisht nga policia gjermane, derisa ishte duke udhëtuar me makinën e tij.
Sigal