Vranësira dhe reshje shiu, moti për çdo qytet

214

Moti sot parashikohet i vranët dhe me intervale me diell.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar kryesisht përgjatë relieveve kodrinore dhe malore në jug dhe qendër.

Në majat e maleve në verilindje e lindje parashikohet reshje bore.

Mjegull e mjegullinë lokale në lugina.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, dhe kryesisht ne bregdetin jugor 18m/s, që do të shoqërohet me valëzim të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër    10/12 re shi diell

Kukës    6/7 re shi diell

Lezhë    11/14 re shi diell

Dibër    5/7 Re shi diell

Durrës    13/17 re shi diell

Tiranë    12/16 re shi diell

Elbasan    14/16 re shi diell

Berat    10/18 re shi diell

Vlorë    17/19 re shi diell

Korçë    6/18 re shi diell

Gjirokastër    7/11 re shi diell

Sarandë    13/15 re shi diel