Vlorë, i riu vret veten me çifte

555
I ka dhënë fund jetës në rrethana ende të paqarta një adoleshent në Fushë Dukat në Vlorë.

Policia njofton se në datë 26.02.2017, rreth orës 22:35, në fshatin Fushë Dukat, është vetëvrarë me armë gjahu “Çifte”, shtetasi D.J., 16 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në objektin ngjitur me banesën që shërbente si kasolle për bagëtitë e imta.

“Në momentin kur i riu minoren ka kryer këtë akt, ka qenë vetëm në banesë dhe është konstatuar i pajetë nga familjarët e tij (prindërit) sapo këta të fundit ishin kthyer nga Tirana”- njofton policia.

Në këto kushte kanë njoftuar menjëherë Policinë e Vlorës. Grupi hetimor po kryen hetimet për sqarimin e rrethanave dhe për zbulimin e shkaqeve të ngjarjes.