Vlorë/ Grabisin lokalin, , pranga tre skifterëve

395
Sigal

Sot në lagjen “24 Maji” është vjedhur në bashkëpunim nga 3 persona lokali i shtetasit A.Z. Policia e qytetit bregdetar bën me dije se pas hetimeve kanë mundur të identifikojnë dhe arrestojnë në flagrancë shtetasit A.K., E.Xh.. dhe G.D., të moshave 18, 27 dhe 35 vjeç.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provave, materiale të ndryshme si; televizora, targa mjetesh etj.

Nga hetimet e mëtejshme ka rezultuar se këta shtetas janë autorë të dyshuar të dy ngjarjeve të tjera në fushën e vjedhjeve për të cilat po punohet për dokumentimin e plotë të tyre.